Musa Hajdari udhëton për në Tokio, garon me 31 korrik

Atletika

Musa Hajdari udhëton për në Tokio, garon me 31 korrik

Më: 24 korrik 2021 Në ora: 19:46
Musa Hajdari udhëton për në Tokio, garon me 31 korrik

Atleti i Kombëtares së Kosovës, Musa Hajdari, udhëton për në Tokio.

Ai është u gatshëm për Lojërat Olimpike – “Tokyo 2020”. 

Atleti Musa Hajdari, bashkë me trajnerin e tij, Zijadin Kryeziu, si dhe kryetari i Federatës Atletike të Kosovës njëherë edhe anëtari i BE-KOK-ut, Halil Sylejmani, janë nisur sot drejt Tokios së Japonisë.

Musa Hajdari do e përfaqësoj Kosovën  në Lojërat Olimpike Tokyo 2020  në disiplinën 800 metra me 31 korrik prej orës 2:00 sipas orës ton lokale.

 T'i urojmë fat dhe suksese atletit tonë”, shkruan në Faqen e Federatës Atletike të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat