Probleme në Olimpiadë

Atletika

Probleme në Olimpiadë

Më: 31 korrik 2021 Në ora: 18:41
Probleme në Olimpiadë

Lojërat Olimpike janë prekur nga një rast i dopingut ku ditën e sotme sprintierja nigeriane Blesing Okagbare u përjashtua nga gjysmëfinalja e garës së 100 metrave.

Atletja ka rezultuar pozitive në një test dopingu të bërë në datën 19 korrik dhe drejtuesit e Olimpiadës kanë vendosur që Blesing të ndërpresë garën.

32-vjeçare do të zhvillonte ditën e sotme gjysmëfinalen, teksa shihej dhe si pretendente për medalje, por rrugëtimi i saj në Tokio është ndërprerë me kaq.

Më herët, nigeriania ka fituar medalje argjendi në kërcim së gjati në Lojërat Olimpike ‘’Pekin 2008’’.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat