Tamala, i pari në ecjen e shpejtë në 50 kilometra!

Atletika

Tamala, i pari në ecjen e shpejtë në 50 kilometra!

Më: 6 gusht 2021 Në ora: 12:25
Tamala, i pari në ecjen e shpejtë në 50 kilometra!

Tamala, i pari në ecjen e shpejtë në 50 kilometra!

Polaku David Tomala është kampion i ri olimpik në 50 km në ecje të shpejtë, pasi që i pari erdhi në cak me kohë 3 orë, 50 minuta e 8 minuta.

Me këtë rast atleti polak regjistroi kohën më të mirë në karrierën e tij, duke lënë pas gjermanin Xhonatan Hillbert dhe kanadezin Ivan Danfi.

Kujtojmë se kjo është hera e dytë që Tomala garon në këtë distancë, pasi që më parë ishte pjesë e garës në 20 km.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat