Garcia thyen rekord Olimpik

Atletika

Garcia thyen rekord Olimpik

Më: 6 gusht 2021 Në ora: 15:02
Garcia thyen rekord Olimpik

Garcia thyen rekord Olimpik.

Ecësi spanjoll, Jesus Angel Garcia, vendosi një rekord në Lojërat Olimpike, duke marrë pjesë në tetë Olimpiada.

51 vjeçari i lindur në vitin 1960, përfundoi sot i 35-ti në garën 50 kilometërshe, në Sapporo.

Spanjolli ka garuar në çdo Olimpiadë që nga ajo në Barcelonë më 1992, dhe ishte kampion bote më 1993.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat