Tjetër medalje e artë për Italinë

Atletika

Tjetër medalje e artë për Italinë

Më: 6 gusht 2021 Në ora: 16:30
Tjetër medalje e artë për Italinë

isiplinën e atletikës në Lojërat Olimpike teksa ditën e sotme stafeta axurre fitoi medalje të artën në garën 4×100 metra.

Katërshja e udhëhequr nga kampioni i botës Marsell Xhakobs la prapa Britaninë e Madhe dhe Kanadanë me vetëm një diferencë fare të vogël.

Xhakobs, Lorenco Pata, Forstine Desalu dhe Filipo Tortu bën një garë të shkëlqyer duke i dhënë Italisë një triumf historik në Olimpiadë.

Tani axurrët numërojnë 9 medalje ari të fituara ku vetëm 3 janë marrë në atletikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat