Ramadani kualifikohet në finalen e Kampionatit Botëror

Atletika

Ramadani kualifikohet në finalen e Kampionatit Botëror

Nga: K.G. Më: 18 gusht 2021 Në ora: 11:28
Ramadani kualifikohet në finalen e Kampionatit Botëror

Federata Atletike e Kosovës konfirmon lajmin e madh për atletin Muhamet Ramadani.

Ai është kualifikuar në finalen e madhe të Kampionatit Botëror në hedhjen e gjyles.  

"Sot në orët e hershme të mëngjesit u mbajtën kualifikimet në Kampionatin Botëror U20 në hedhjen e gjyles atleti Muhamet Ramdani arriti të kualifikohet në finalen e Kampionatin Botëror U20,

Finalja e do të mbahet nesër prej orës 14:20

I urojmë më shumë fat dhe suksese atletit tonë në finalen", shkruan në faqen e Federatës Atletikes të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat