Kampionati Botëror në Kenia?

Atletika

Kampionati Botëror në Kenia?

Nga: K. G. Më: 5 tetor 2021 Në ora: 16:53
Kampionati Botëror në Kenia?

Përfaqësuesit e Federatës Atletike të Kenisë njoftojnë se kanë paraqitur kandidaturën për pritjen e Kampionatit Botëror 2025 në Najrobi.

"Ne konfirmuam (me 1 tetor) zyrtarisht kandidaturën për të pritur Kupën e Botës, ku ishte afati i fundit", - tha presidenti i federatës keniane, Jackson Tuway.

Kryeqyteti i Kenisë, organizoi Kampionatin Botëror të Atletikës U-18 në vitin 2017 dhe këtë vit gjithashtu priti garën nën 21 vjeç. "

"Ne mësuam shumë nga organizimi i këtyre dy ngjarjeve dhe tani është logjike që është radha jonë të organizojmë ngjarjen më të madhe" , -shtoi ai.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat