Halil Sylejmani me trajnerët slloven - Bota Sot
Halil Sylejmani me trajnerët slloven

Atletika

Halil Sylejmani me trajnerët slloven

Nga: K.G. Më: 13 nëntor 2017 Në ora: 11:28
Sylejmani me disa anëtar të kryesisë dhe dy trajnerë nga Sllovenia

Kryetari i Federatës Atletike të Kosovës, Halil Sylejmani, me stafin e tij, ditë më parë pati takime të rëndësishme edhe me trajnerët slloven. Bostjan Bradesko dhe Robi Kreft, ekspert ndërkombëtar ishin ligjërues në njërën nga seminaret që u organizua nga Komiteti Olimpik i Kosovës dhe Federata Atletike e Kosovës.

Në foto shihet kryetari i FAK-ut Halil Sylejmani me disa anëtar të kryesisë dhe dy trajnerë nga Sllovenia, mysafir të KA "Prizreni". Synimi i Sylejmanit është që atletikën ta avancojë në çdo nivel dhe të jenë të gatshëm për çdo sfidë në garat ndërkombëtare.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat