Sa kilometra në ditë vrapon Mimoza Kusari? - Bota Sot
Sa kilometra në ditë vrapon Mimoza Kusari?

Atletika

Sa kilometra në ditë vrapon Mimoza Kusari?

Nga: Kemajl Goca Më: 13 nëntor 2017 Në ora: 11:43
Mimoza Kusari e Tirron Mamusha

Nuk ka ditë që nuk vrapon kryetarja e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari –Lila. Ajo e do shumë sportin sidomos atletikën. Është e papërtueshme, respekton regjimin sportiv dhe çdo mëngjes vrapon me kilometra të tërë.

“Mimoza vrapon më shumë se 10 kilometra në ditë. E do vrapimin dhe është tipike sportiste sepse është në nivelin që shumë atlete nuk mund të shtyhen me të”, thotë për gazetën kombëtare “Bota sot”, një burim i afërt me Mimozën.

Mimoza shihet në foto edhe me garuesin e klubit atletik “Gërmia555” nga Gjakova, Tirron  Mamusha. “Mimoza e çmon sportin dhe ia din rëndësinë”, thotë burimi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat