Mamusha: Jam i lumtur që triumfova në minimaratonën e babadimrit! - Bota Sot
Mamusha: Jam i lumtur që triumfova në minimaratonën e babadimrit!

Atletika

Mamusha: Jam i lumtur që triumfova në minimaratonën e babadimrit!

Nga: K.G. Më: 17 dhjetor 2017 Në ora: 18:40
Pamje nga gara e sotme

Atleti i klubit “Gërmia555”, Tirron Mamusha, është i lumtur që vrapoi në maratonën humanitare “Vrapo babadimër”. Ai tha se ndihet jashtëzakonisht mirë që triumfoi në këtë garë që u mbajt në Prishtinë. “Edicioni i dytë i minimaratonës humanitare ‘Vrapo Babadimer’ dhe një garë mjaft joshëse.

Image

Është hera e dytë që marrë pjesë në këtë minimaratonë dhe vetë motoja e kësaj maratone është t’i ndihmojmë në tryezat e familjeve me nevojë në festat e fund vitit. Gërmia555 është gjithmonë e gatshme për me kontribuar në kësi lloj evente humanitare dhe për promovimin e jetës së shëndetshme”, ka thënë Mamusha.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat