Kosova në garën e Stambollit - Bota Sot
Kosova në garën e Stambollit

Atletika

Kosova në garën e Stambollit

Më: 16 shkurt 2018 Në ora: 12:51
Musa Hajdari

Kombëtarja e Kosovës në atletikë do ta përfaqësoj Kosovën në “Balkan indor Championships” në Stamboll. “Kosova do të përfaqësohet me këta atlet në këto disiplina: Musa Hajdari në disiplinën 800 metra, Valentin Sadiku në disiplinën 800 metra, Edis Ahmeti n(60 metra); Erudit Rysha në disiplinën kërcim gjatësi, Vijona Kryeziu në disiplinën 400 metra, Gresa Bakraqi në disiplinën 800 metra dhe me atlet dot ë jetë selektori Zijadin Kryeziu

Kryetari i Federatës Atletike të Kosovës Halil Sylejmani do ta përcjell për së afërmi paraqitjen e atletëve tan në kampionatin Ballkanik dhe do marrë pjesë në takimin punues me kryetarët e Federatave Ballkanike”, bëhet e ditur nga Federata Atletike e Kosovës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat