A e njihni Shqipen e shumë sporteve, dikur kërcente lart, 165 centimetra - Bota Sot
A e njihni Shqipen e shumë sporteve, dikur kërcente lart, 165 centimetra

Atletika

A e njihni Shqipen e shumë sporteve, dikur kërcente lart, 165 centimetra

Nga: Kemajl Goca Më: 4 shtator 2018 Në ora: 15:59
A e njihni Shqipen e shumë sporteve, dikur kërcente lart, 165 centimetra

Është marrë më shumë sporte dhe ka qenë e suksesshme. Është Shqipe Bajçinca-Brestovci, e cila ka qenë sportiste e trefishtë! Ajo ka qenë hendbolliste, karateiste, atlete dhe ish asistente e atletikës në fakultetin e edukimit fizik dhe sportit për 8 vite.

Në fakt edhe Komesare e Federatës së Hendbollit e Kosovës, e cila pas largimit nga ky post duket shumë më e shëndetshme.  Një fotografi para shumë viteve shihet Shqipja kur kërcente së larti, më shumë se 165 centimetra.

Image

Shqipe Bajçinca dhe Edmond Thaçi

Kërcimin lart e ka dashur shumë dhe se ka pasur edhe aq problem sepse ka qenë e lëvizshme dhe me një trup sikur magnet! Sot është profesoreshë por dot nuk e harron periudhën më të vështirë si lojtare dhe karateiste, pra kohën e okupimit kur përndiqeshin nga regjimi kriminal serb.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...