Ferarri i vitit 1962 që vlerësohet me një çmim prej 45-60 milionë eurosh - Bota Sot
Ferarri i vitit 1962 që vlerësohet me një çmim prej 45-60 milionë eurosh

Auto

Ferarri i vitit 1962 që vlerësohet me një çmim prej 45-60 milionë eurosh

Më: 4 shkurt 2019 Në ora: 16:31
Ferrari

Makina më e mirë e nxjerrë ndonjëherë në një ankand publik do të shitet këtë muaj dhe mund të vendosë rekord botëror.

“RM Sotheby” po planifikon të shfaqë një “Ferrari 250 GTO” të vitit 1962, që vlerësohet të ketë një çmim prej 45-60 milionë dollarë.

Nëse makina merr një çmim të tillë atëherë do të arrijë të kalojë me lehtësi rekordin e vendosur në vitin 2014 kur një tjetër “Ferrari GTO” i vitit 1962-’63 u shit për 38 milionë dollarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...