Nissan tregon disa elemente të modelit Sentra - Bota Sot
Nissan tregon disa elemente të modelit Sentra

Auto

Nissan tregon disa elemente të modelit Sentra

Më: 21 prill 2019 Në ora: 14:15
Sentra

Gjatë zhvillimeve të Shanghai Auto Show, tashmë është prezantuar një Volkswagen SUV tërësisht i ri si dhe Aston Martin Rapide E.

Ky Aktivitet do të shfrytëzohet edhe nga prodhuesi japonez, për ta prezantuar modelin e ri Sentra, që është shitur më parë si Sylphy. Ende pa e shfaqur, Nissan ka bërë të ditura disa prej elementeve që do t’i ketë gjenerata e re e këtij modeli.

Në krahasim me paraardhësin, modeli i ri është më i gjerë dhe më i ulët, me qendër graviteti shumë më poshtë, që e bën të duket shumë më sportiv.

Image

Eksterieri është bërë në stilin e ri dizajnues të Nissan, duke bërë që kjo makinë ta ketë sistemin e aerodinamikës të ngjashëm me modelin GT-R, që ka treguar shumë sukses.

 Brendia e Nissan Sentra i ka tri sistemi të ajrosjes dhe dy ekrane të mëdhenj, si dhe një ekran me tetë inç përpara shoferit.

Image

Teknologjia e lartë e kësaj veture që do ta shohim brenda disa ditëve, mundëson lidhje të shumta me telefon dhe komanda më zë të shoferit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...