Modeli i dytë më i vjetër Lexus, do të ketë ndryshime shumë të mëdha - Bota Sot
Modeli i dytë më i vjetër Lexus, do të ketë ndryshime shumë të mëdha

Auto

Modeli i dytë më i vjetër Lexus, do të ketë ndryshime shumë të mëdha

Më: 19 maj 2019 Në ora: 14:46
Shfaqet edhe dukja që mund ta ketë

Lexus GX është modeli më i vjetër nga kjo kompania japoneze, që është për dhjetë vjet në treg me ndryshime shumë të lëhta.

Të vetmet ndryshime të mëdha, i janë bërë në vitin 2013, kur i është vënë grilli i ri si dhe dritat e reja LED.

Derisa është bërë e ditur se do të të ketë ndryshime shumë të mëdha, kompania Kolesa e ka dizajnuar këtë model, në dukjen e përshtatshme për makinat modern. Vërehet se është zgjeruar në masë të madhe, ndërsa ka edhe fryrje në shumicën e pjesëve të eksterierit.

Image

Ende nuk dihet se kur do të lansohet, por besohet se Lexus GX do ta ketë motorin e ri, që do të ketë edhe më shumë fuqi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...