Toyota Supra e re arrin në rrugët evropiane - Bota Sot
Toyota Supra e re arrin në rrugët evropiane

Auto

Toyota Supra e re arrin në rrugët evropiane

Më: 19 maj 2019 Në ora: 18:06
Toyota Supra e re

Toyota ka lansuar foto të reja dhe detaje teknike të Supra për tregun evropian, me rastin e shitjes së këtij modeli sportiv në kontinentin e vjetër.

Ngjashëm me versionin amerikan, Toyota Supra që është në dispozicion për blerësit në Evropë, ka 6 cilindra 3.0 litra që sigurojnë 340 kuaj fuqi.

Motori është i lidhur me transmetimin automatik ZF me 8 shpejtësi dhe makina nga 0 deri në 100 km në orë arrin për 4.3 sekonda, përpara se të arrijë një kufizim elektronik prej 250 km/h.

Ndryshe, Toyota zhvilloi Supra e re në bashkëpunim me BMW dhe ky model  prodhohet në Grac të Austrisë së bashku me BMW Z4 të ri.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...