Renault Megane bëhet me motor të ri dizel - Bota Sot
Renault Megane bëhet me motor të ri dizel

Auto

Renault Megane bëhet me motor të ri dizel

Më: 20 maj 2019 Në ora: 17:57
Renault Megane

Tre vjet pasi gjenerata e katërt Megane doli në treg, Renault e ka pasuruar paletën e tij me motorin e ri 1.7 litra Blue dCi.

Ky motor ka 150 kuaj fuqi dhe 340 Nm të çift rrotullimit maksimal prej 1.750 rpm.

Motori i ri me naftë përputhet me një transmetim automatik me 6 shpejtësi, në sajë të së cilës Megane arrin 0-100 km/h për 9.3 sekonda, ndërsa versioni karavan për 9.5 sekonda. Shpejtësia maksimale është identike për të dy versionet - 205 km/h.

Prodhuesi francez gjithashtu publikoi të dhëna për konsum. Megane me motorin e ri dizel shpenzon mesatarisht 5.3/4.3/4.6 l /100 km. Numri i parë i referohet makinës në qytet, tjetri në rrugë të hapur, dhe i treti është rezultat i një modaliteti të kombinuar të ngasjes.

Megane Blue dCi 150 hatchback në Francë kushton 32.800 euro, ndërsa për variantin karavan 33.800.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...