Teknologjia lartë e makinave elektrike të Ford - Bota Sot
Teknologjia lartë e makinave elektrike të Ford

Auto

Teknologjia lartë e makinave elektrike të Ford

Më: 13 qershor 2019 Në ora: 14:45
Ford

Makinat elektrike që do të lansojë Ford, pritet të jenë shumë konkurruese në treg

Ford largoi disa modele nga linja e prodhimit, duke u fokusuar në prodhimin e EV që kanë dizajn të inspiruar nga stili i Mustang.

Sipas të gjitha gjasave, ky ford i ri është quajtur Mustang Mach E dhe do të ketë autonomi prej 600 kilometrash, që do të konkurrojë me Tesla Model Y.

Megjithëse nuk është gati për ta lansuar këtë model, Ford e ka prezantuar në Kinë makinën elektrike Territory EV, që është një SUV shumë i fuqishëm.

I punuar në bashkëpunim me Jiangling Motors, modeli Territory EV me autonomi prej 360 kilometrash, është i kompletuar dhe ka nivel të lartë të teknologjisë.

Brendësia ngjanë me një SUV luksoz, derisa në qendër e ka ekranin me dhjetë inç të ndjeshëm në prekje, si dhe një si dhe një tjetër 10.25 inç digjital, që do jetë standard në çdo makinë elektrike.

Si pjesë e teknologjisë së lartë, në makinat elektrike të Ford do të ofrojnë edhe më shumë siguri, si dhe asistencë të konsiderueshme për shoferin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...