Edhe makinat luksoze bëjnë kamionçina pune - Bota Sot
Edhe makinat luksoze bëjnë kamionçina pune

Auto

Edhe makinat luksoze bëjnë kamionçina pune

Më: 6 korrik 2019 Në ora: 21:59
Foto

BMW ishte betuar të mos e ndiqte shembullin e rivalit të tyre, Mercedes Benz, dhe të prodhonte kamionë pune luksozë.

Por duket se ka ndryshuar mendje, sepse në një eveniment të veçantë, të organizuar në Korrik të vitit 2019, BMW paraqiti një makinë me karroceri që mund të mbante një motoçikletë F 859 GS.

Pjesa e kabinës është bazuar fort në stilin klasik të BMW-së, por në pjesën e pasme vjen një kuti që, çuditërisht, funksionon më së miri. Veç kësaj, karroceria është e punuar me luks. Ka doreza të kromuara për t’u mbajtur si dhe është e shtruar me material të shtrenjtë druri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...