Audi me veturën më të shpejtë të blinduar në botë - Bota Sot
Audi me veturën më të shpejtë të blinduar në botë

Auto

Audi me veturën më të shpejtë të blinduar në botë

Më: 14 korrik 2019 Në ora: 20:08
Audi

Baza e këtij projekti është Audi RS7 Sportback, i cili kushton 205,000 dollarë.

RS7 i blinduar mund të përballojë një sulm me armë të vogla, megjithëse peshon vetëm 90 kg në krahasim me versionin standard. Për këtë, një kompozim poli-karbonati është përdorur në vend të çelikut, i cili është dhjetë herë më i fortë se çeliku balistik.

RS7 ka motor 4.0 litra twin-turbo V8 që zhvillon 760 kuaj fuqi dhe përshpejton nga 0-100 km/h në më pak se tre sekonda, ndërsa shpejtësia maksimale është mbi 320 km/h.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...