Ferrari i rrallë që mund të shitet në ankand për miliona euro - Bota Sot
Ferrari i rrallë që mund të shitet në ankand për miliona euro

Auto

Ferrari i rrallë që mund të shitet në ankand për miliona euro

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 09:25
Ferrari

Muajin që vjen do të zhvillohet Java e Veturave Monterey në Kaliforni të SHBA-ve.

Në mesin e veturave që do prezantohen në këtë event do jetë edhe ‘Ferrari 250 GT Series 1 Cabriolet’, i prodhuar më 1958-ën, që pritet të shitet disa milionë euro.

Pronarin e parë, kjo makinë e ka pasur aktorin Prince Alessandro “Dado” Ruspoli nga Roma.

Me këtë makinë, Dado ka shetitur personazhe të famshme si Salvador Dali, Brigitte Bardor dhe Pablo Picasso. 

Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...