Debuton Audi SQ7 TDI i ridizajnuar - Bota Sot
Debuton Audi SQ7 TDI i ridizajnuar

Auto

Debuton Audi SQ7 TDI i ridizajnuar

Më: 22 korrik 2019 Në ora: 14:55
Audi SQ7

Prodhuesi gjerman restauroi SUV SQ7 me performancë të lartë tre vjet pas premierës së kësaj makine.

Audi prezantoi Q7 të ridizajnuar në fund të qershorit dhe tani ka publikuar detaje dhe fotografi të versionit SQ7 TDI. Ashtu si me Q7 standard, edhe pjesa e jashtme e makinës është freskuar butë, dhe Audi kryesisht është fokusuar në brendësi.

Nga ana tjetër, njësia motorike e makinës është e pandryshuar. Ajo ka motor 4,0 litra V8 turbo-binjak me 320 kW.

Audi SQ7 nga vendi deri në 100 km në orë arrin për 4.8 sekonda, ndërsa shpejtësia maksimale kufizohet elektronikisht në 250 km/h.

Fuqia transmetohet standard në të gjitha 4 pikat nëpërmjet sistemit automatik me 8 shpejtësi dhe sistemit quattro të Audi.

Përveç kësaj, duhet të theksohet se SQ7 është e pajisur me një sistem kontrolli prej 4 pikësh dhe se frenat karbon-qeramike janë në dispozicion të konsumatorëve si një opsion.

Audi do të fillojë të marrë porosi për SQ7 të ristilizuar deri në fund të muajit dhe kjo makinë do të mbërrijë në shitje deri në fund të shtatorit.

Çmimi në Gjermani fillon me 94,900 euro për një version me 5 ulëse dhe shtatë ulëse kushton 96.420 euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...