Dukja e këndshme dhe çmimi i favorshëm, e bëjnë Hyundai Venue një SUV shumë të mirë - Bota Sot
Dukja e këndshme dhe çmimi i favorshëm, e bëjnë Hyundai Venue një SUV shumë të mirë

Auto

Dukja e këndshme dhe çmimi i favorshëm, e bëjnë Hyundai Venue një SUV shumë të mirë

Më: 22 korrik 2019 Në ora: 15:06
Ilustrim

Hyunadai ka bërë të ditur, se do të jetë një SUV i vogël, me çmim të ulët

Me madhësi më të vogël se Kona, kjo makinë urbane është bërë SUV më i vogël ndonjëherë, që e ka krijuar ndonjëherë ky prodhues korean.

Kjo veturë që lansohet gjatë vitit që vjen, e ka motorin me 1.6 litra që prodhon 130 kuaj fuqi, si dhe gjashtë shpejtësi manuale.

Image

Linjat e ndryshuara lehtë nga paraardhësi, e kanë bërë dukjen e Venue shumë të këndshme, ndërsa në brendi ka vetëm ndryshime të lehta. Teknologjia është rritur, derisa i janë shtuar Apple CarPlay dhe Android Auto.

Çmimi i favorshëm që nisë nga 16 mijë euro, deri në 21,400 euro për pakon e plotë, e bëjnë Hyundai Venue, një SUV shumë të mirë, që pritet të jetë i kërkuar në treg.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...