Personi që përshkoi më shumë se 1,7 milionë km me një ‘Porsche’ - Bota Sot
Personi që përshkoi më shumë se 1,7 milionë km me një ‘Porsche’

Auto

Personi që përshkoi më shumë se 1,7 milionë km me një ‘Porsche’

Më: 22 korrik 2019 Në ora: 17:22
Foto

Të përshkuarit më shumë se 1.7 milionë kilometra me një ‘Lexus LS 400’ të vitit 1996 nga ‘Porsche’ nuk është një gjë e lehtë për t’u bërë.

Një person me emrin Lorenzo është ndër personat e fundit që i janë bashkuar grupit të personave që kanë përshkuar më shumë se një milionë km me veturat e tyre.

Ai bleu veturën në moshën 21 vjeçare dhe e posedoi për 50 vitet e ardhshme, duke e bërë atë qartazi një entuziast të vozitjes.

Këto shifra enorme ai i ka arritur duke udhëtuar nga Amerika Jugore deri në Alaskë e Kanada, për të takuar miqtë e tij.

Edhe pse ka arritur të kalojë më shumë se 1.7 milionë km me ‘Porsche’-n e tij, ai thotë se nuk është gati për t’u pensionuar dhe do vazhdojë të vozisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...