Bentayga mbetet ‘i vetmi” – Bentley nuk do të prodhojë SUV të ri - Bota Sot
Bentayga mbetet ‘i vetmi” – Bentley nuk do të prodhojë SUV të ri

Auto

Bentayga mbetet ‘i vetmi” – Bentley nuk do të prodhojë SUV të ri

Më: 28 korrik 2019 Në ora: 20:48
Foto

Bentley u përqendrua në elektrizimin e modeleve të tij, pavarësisht nëse janë versione hibride ose makina të pastra elektrike.

Kjo kompani, përveç variantit Bentayg Hybrid tashmë të disponueshëm, u ofron klientëve versione hibride të Continental GT, Flying Spur dhe Mulsanne.

Megjithëse pritej që pas suksesit të tregut të arritur nga SUV i parë i këtij prodhuesi - Bentayg, Bentley do të fillonte të zhvillojë një tjetër SUV, të paktën deri më tash nuk ka asgjë.

Siç shkruan CarSales, i cili kishte njohuri për plane të reja për të ardhmen e kompanisë britanike, Bentley nuk ka ndërmend të bëjë edhe një model më të vogël dhe më të madh se sa ai ekzistues, që është në kundërshtim me sinjalet e dërguara nga fabrika gjatë 2018 dhe 2019.

Ndërkohë, Bentley synon të avancojë teknologjinë e modelit Bentayga në gjysmën e ciklit prodhues të kësaj makine, transmeton KosovaPress.

Bentayga përbën 50% të shitjes së markës super-luksoze britanike të veturave dhe tashmë është modeli më i shitur në historinë 100-vjeçare të kompanisë. Bentley në vitin 2018 arriti shitje rekorde, me gjithsej  10.000 njësi të shitura në të gjithë botën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...