Porsche zbulon 911 Carrera standard - Bota Sot
Porsche zbulon 911 Carrera standard

Auto

Porsche zbulon 911 Carrera standard

Më: 30 korrik 2019 Në ora: 15:53
Foto

Porsche gjermane ka prezantuar versionin bazë të gjeneratës së re 911 Carrera, tetë muaj pas premierës së modelit popullor 911 Carrera S në variantet coupe dhe cabriolet.

Carrera "i zakonshëm" është i mundësuar nga një motor "boksier" me 3.0 litra me gjashtë cilindra me 385 kuaj fuqi. Fuqia transmetohet në boshtin e pasmë përmes një transmetimi automatik me tetë shpejtësi. Dallimi më i madh vizual për Carrera S, i cili ka 65 kuaj fuqi më shumë, është sistemi i dyfishtë i shkarkimit.

Carrera në versionin Coupe nga 0-100 km në orë përshpejton për 4.2 sekonda, ndërsa Cabriolet është 0.2 sekonda më i ngadalshëm.

Të dy variantet janë 0.2 sekonda më të shpejta me paketën Sport Chrono. Shpejtësia më e lartë e coupe është 293 km/h dhe cabriolet 291 km/h.

Çmimi fillestar i Porsche 911 Carrera Coupe në Gjermani është 105,655 euro, derisa për cabriolet -118.935 dollarë.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...