Super SUV i Skoda merr "kuaj fuqi" shtesë - Bota Sot
Super SUV i Skoda merr "kuaj fuqi" shtesë

Auto

Super SUV i Skoda merr "kuaj fuqi" shtesë

Më: 4 gusht 2019 Në ora: 18:13
Skoda

Me gjithë fuqinë e jashtëzakonshme, Skoda Kodiaq RS nuk ka tërhequr shumë vëmendjen e blerësve.

Problemi është me siguri motori “i urryer” dizel, por kjo nuk e shqetësoi shtëpinë e akordimit ABT për të rritur më tej super SUV-in çek, transmeton KosovaPress.

Inxhinierët e ABT-së nxorën nga motori 2.0-litra BiTurbo TDI një fuqi prej gjithsej 267 kuaj fuqi, dhe fuqia transmetohet nga një transmetues automatik me 7 shpejtësi në të katër boshtet.

Falë kësaj rritjeje, Kodiaq RS përshpejton nga 0 deri në 100 km/orë për 6.8 sekonda, ndërsa nuk ka asnjë informacion nëse shpejtësia maksimale është rritur përtej standardit 220 km/orë.

Në përputhje me rritjen e energjisë, po ashtu është përmirësuar pezullimi për ta bërë Kodiaq RS më stabil në kthesa.

Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...