BMW zbulon se sa "kuaj" do të ketë M3 i ri

Auto

BMW zbulon se sa "kuaj" do të ketë M3 i ri

Më: 5 gusht 2019 Në ora: 12:38
Foto ilustrim

Drejtori i Departamentit të BMW M Markus Flasch ka zbuluar disa detaje rreth M3 të ri.

M3 i ri, i koduar me emrin G80, do të zbulohet në panairin e veturave në Frankfurt në shtator së bashku me M4.

Vetura do të ketë gjashtë cilindra, motor 3.0 litra me dy turbina me shenjën S58. I njëjti motor do të gjendet në crossoverët e ardhshëm M X3 M dhe X4 M.

Në rastin e M3, blerësit do të kenë në dispozicion dy opsione me 480 dhe 510 kuaj fuqi. Standardi M3 pritet të ketë 480 kuaj fuqi, ndërsa ka shumë të ngjarë që paketa e Competition do të ketë 510.

Ashtu si me M5, M3 do të vijë me të gjitha lëvizjet në versionin standard, ndërsa klientët do të jenë në gjendje të zgjedhin vetëm opsionin e makinës me bosht të pasmë.

BMW po planifikon gjithashtu një version "më të pastër" të makinave të reja M, kështu që M3 dhe M3 me më pak fuqi - rreth 450 kuaj fuqi, të cilat do të jenë në dispozicion vetëm me një transmetim manual dhe RWD të plotë me kyçje diferenciale elektronike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat