Acura kthehet fuqishëm në treg

Auto

Acura kthehet fuqishëm në treg

Më: 15 gusht 2019 Në ora: 16:29
Foto ilustrim

Nënbrendi i kompanisë së Japonisë, Acura po përgatit kthimin me modelin luksoz Type S.

Type S Concept është sedan i së ardhmes me karakteristika sportive, përkatësisht tregon se si do të duket gjenerata e ardhshme e modelit  TLX.

Sikurse modelet NSX dhe RDX, Type S ka pamje sportive, para së gjithash, për shkak të marrësit të madh të ajrit në pjesën e përparme.

Tash për tash, nuk ka detaje lidhur me performancën e automjetit.

Vitin e kaluar u paralajmërua se Type S i ri do të ketë motor turbo V6 në të katër boshtet.

Acura do të prezantojë konceptin Type S në panairin e veturave në Monterej gjatë ditës së sotme.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat