Kjo ishte makina e parë në Kosovë, e familjes Fusha nga Podujeva

Auto

Kjo ishte makina e parë në Kosovë, e familjes Fusha nga Podujeva

Më: 21 gusht 2019 Në ora: 08:43
Kjo ishte makina e parë në Kosovë

Kjo fotografi është e familjes Fusha nga Podujeva.

Në ketë foto është Zymer Fusha vozitësi i makinës, në krahun e djathte te Zymerit përpara është Musli Fusha, mbrapa vozitësit është Sahit Fusha dhe Mulla Hasani është ne krahun e djathte te Sahitit.

Kjo foto është bërë nga vitet 1929, e është ruajtur nga djali i Sahit Fushes Muhamed Fusha.

Image

Supozohet se kjo ka qenë një ndër makinat e rralla atëkohë në Kosovë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat