Makina e ‘James Bond’ shitet për 6.4 milion dollarë

Auto

Makina e ‘James Bond’ shitet për 6.4 milion dollarë

Më: 21 gusht 2019 Në ora: 13:16
Foto ilustrim

Një version i rivendosur i Aston Martin DB5, i njohur nga filmi i famshëm i “James Bond” në filmin “Goldfinger” të vitit 1964, është shitur në ankand prej 64 milion dollarë.  

DB5 me modifikime të plota të Bondit, duke përfshirë edhe një makinë të armëve në secilën gomë dhe në qendër të timonit, dha në Monterey të Kalifornisë, të enjtën e kaluar.

Shtëpia e ankandit pas shitjes, “RM Sothby’s”, fillimisht kishte vlerësuar se makina – e vetmja e mbijetuar të DB5 do të shitje për 4 milionë dollarë e jo më shumë, raporton “CNN”.

Ky automjet i veçantë është një nga dy të ndërtuara në vitin 1964, për të promovuar “ThunderBall” dhe ka pasur vetëm 3 pronarë në 50 vitet e fundit.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat