Testohet automjeti i parë me shpejtësi prej 10.620 kilometrash në orë - Bota Sot
Testohet automjeti i parë me shpejtësi prej 10.620 kilometrash në orë

Auto

Testohet automjeti i parë me shpejtësi prej 10.620 kilometrash në orë

Më: 13 shtator 2019 Në ora: 12:19
Pamje nga videoja

Air Force Test Center ka testuar për herë të parë automjetin hipersonik që ka kapur shpejtësinë 10 mijë e 640 kilometra në orë.

Siç është raportuar nga kompleksi i zhvillimit të inxhinierisë “Arnold”, i vendosur në bazën Holloman të Forcave Ajrore të SHBA-së, automjeti hipersonik ka kapur shpejtësinë më të lartë ndonjëherë dhe gjithçka ka qenë sipas parashikimeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...