Testohet automjeti i parë me shpejtësi prej 10.620 kilometrash në orë

Auto

Testohet automjeti i parë me shpejtësi prej 10.620 kilometrash në orë

Më: 13 shtator 2019 Në ora: 12:19
Pamje nga videoja

Air Force Test Center ka testuar për herë të parë automjetin hipersonik që ka kapur shpejtësinë 10 mijë e 640 kilometra në orë.

Siç është raportuar nga kompleksi i zhvillimit të inxhinierisë “Arnold”, i vendosur në bazën Holloman të Forcave Ajrore të SHBA-së, automjeti hipersonik ka kapur shpejtësinë më të lartë ndonjëherë dhe gjithçka ka qenë sipas parashikimeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat