Toyota prezanton Corolla Trek për ekskursione të rastësishme jashtë rrugës - Bota Sot
Toyota prezanton Corolla Trek për ekskursione të rastësishme jashtë rrugës

Auto

Toyota prezanton Corolla Trek për ekskursione të rastësishme jashtë rrugës

Më: 24 shtator 2019 Në ora: 16:47
Corolla Trek

Toyota ka publikuar fotografitë e një versioni "crossover" të Corrolle karavan që do të garojë me makina të tilla si Ford Focus Active Wagon në treg.

Prodhuesi japonez do të përpiqet të tërheqë klientët në një segment tjetër automobilistik, i cili mund të mos ketë shumë rivalë tani për tani, por është gjithnjë e më i popullarizuar në Evropë.

Bëhet fjalë për karavanin kompakt ‘cross’, përfaqësues tipikë të të cilit janë Skoda Octavia Scout dhe VW Golf Alltrack, por gjithashtu prezantuar kohët e fundit edhe Focus Active Wagon.

Konsumatorët do të jenë në gjendje të zgjedhin midis tre opsioneve të makinës. Ekziston një benzinë me 1.2 litra turbo, njësi benzinë 1.8 litra dhe një variant hibrid me benzinë 2.0.

Motori me të gjitha boshtet nuk është bërë i ditur, që do të thotë se, ashtu si Focus Active Wagon, edhe Trek ka të ngjarë të jetë i disponueshëm vetëm në versionin e makinës me motor të përparmë.

Toyota do të zbulojë më shumë detaje teknike dhe çmimin e makinës kur Corolla Trek do të shfaqet në dyqanet evropiane, por data ende nuk dihet.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat