Mercedes zbulon cilat modele përfundimisht nuk do ta marrin versionin AMG - Bota Sot
Mercedes zbulon cilat modele përfundimisht nuk do ta marrin versionin AMG

Auto

Mercedes zbulon cilat modele përfundimisht nuk do ta marrin versionin AMG

Më: 26 shtator 2019 Në ora: 18:51
Foto ilustrim

Ndërsa Mercedes zgjeron ofertat me modele të reja, po kështu rritet edhe numri i makinave AMG me performancë të lartë nga ky prodhues.

Megjithatë, jo çdo Mercedes është i dizajnuar që t'i nënshtrohet trajtimit AMG. Motor Trend shkruan se të dy modelet janë përjashtuar përfundimisht nga kjo, që është një Mercedes B-Class dhe një SUV elektrik EQC.

Lista është e shkurtër dhe jo e papritur. Konkretisht, B-Class, një përfaqësues i segmentit MPV që është tipike për një makinë familjare, nuk pritet të ketë një version sportiv. Për ata që e duan imazhin sportiv, Mercedes ofron një paketë AMG Line që i jep kësaj automjeti një pamje sportive pa injeksion energjie shtesë.

Sa i përket modelit elektrik EQC, kreu i departamentit AMG, Tobias Moers konfirmoi që makina nuk do të paraqiste variantin klasik AMG, por gjithashtu do t’u ofrojë blerësve një paketë elegant AMG Line, me pajisje sportive estetike dhe goma me profil të ulët.

Nuk duhet harruar se edhe në versionin standard EQC ka një sistem mjaft të fuqishëm të vozitjes që kolektivisht jep deri në 407 kuaj fuqi, falë të cilit makina nga 0 deri në 100 km/h arrin për vetëm 5.1 sekonda.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat