Ford tërheq 322.000 makina në Evropë - Bota Sot
Ford tërheq 322.000 makina në Evropë

Auto

Ford tërheq 322.000 makina në Evropë

Më: 26 shtator 2019 Në ora: 19:00
Foto ilustrim

Kompania Ford ka njoftuar se do të tërheqë në servisim emergjent modelet Mondeo, S-Max dhe Galaxy të prodhuara nga shkurti 2014 deri në shkurt 2019, për shkak të një problemi me baterinë.

Tërheqja e këtyre makinave bëhet për shkak të problemeve me rrjedhjen e acidit nga bateria, e cila mund të çojë në mbinxehje dhe zjarr të baterisë.

Pothuajse gjysma e automjeteve të mbuluara nga kjo tërheqje janë në Gjermani (101,000) dhe në Mbretërinë e Bashkuar (56,000), raporton Autonews Europe.

I njëjti burim kujton se tre modelet Mondeo, S-Max, Galaxy prodhohen në fabrikën e Fordit në Valenci, ku prodhohen edhe modelet Kuga, Transit Connect dhe Tourneo Connect.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...