Nissan zhvillon Patrolin e ri paralelisht me Pajero

Auto

Nissan zhvillon Patrolin e ri paralelisht me Pajero

Më: 3 nëntor 2019 Në ora: 21:43
Foto ilustrim

Prodhuesi japonez i veturave Nissan në shtator prezantoi versionin e ridizajnuar të SUV Patrol.

Sidoqoftë, drejtori i Nissan Design Alfonso Albaisa ka konfirmuar që prodhuesi japonez tashmë është duke punuar në gjenerata të reja të disa modeleve, përfshirë Patrol.

Patrol është një nga emrat e modeleve më të vjetër dhe më të gjatë në industrinë e automjeteve, që funksionon për 70 vjet.

Brezi i tanishëm do të hyjë në vitin e tij të dhjetë të ekzistencës në vitin 2020, kështu që ridizajnimi ka marrë përparime të rëndësishme teknologjike.

Modeli i ri Patrol do të zhvillohet paralelisht me Mitsubishi Power.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat