Alfa Romeo “viktima” e parë e bashkimit midis FCA dhe PSA

Auto

Alfa Romeo “viktima” e parë e bashkimit midis FCA dhe PSA

Më: 3 nëntor 2019 Në ora: 22:49
Alfa Romeo

Një ditë pas bashkimit midis FCA dhe PSA, një anëtari të grupit italian-amerikan iu "shkurtuan krahët".

Sipas Automobile Magazine, Alfa ka braktisur modelet 8C dhe GTV, të cilat ishin pjesë e një plani pesëvjeçar të zbuluar vitin e kaluar.

Dy modelet sportive ishin planifikuar të dilnin në treg në vitin 2022, por drejtuesit e FCA kanë vendosur të kufizojnë investimet në modele të reja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat