Audi Sport shpalos R8 LMS GT4 në edicionin e ridizajnuar

Auto

Audi Sport shpalos R8 LMS GT4 në edicionin e ridizajnuar

Më: 7 nëntor 2019 Në ora: 19:36
Audi Sport

Audi Sport do të ofrojë një edicion të ridizajnuar dhe të azhurnuar të R8 LMS GT4 nga sezoni i ardhshëm në ekipe private në të gjithë botën.

Një vit pas futjes së R8 të ridizajnuar nga departamenti i konkurrencës së Audi, arrin modeli i ridizajnuar dhe i azhurnuar R8 LMS GT4, duke ndarë rreth 60 për qind të përbërësve me versionin aktual të destinuar për t'u përdorur në rrugët publike.

Modeli i Audi ka motor V10 atmosferik me 5,2 litra të vendosur në qendër, i cili zhvillon 495 kuaj fuqi, dhe ka transmetim automatik me 7 shpejtësi.

Përveç R8 LMS GT4, Audi Sport tani ofron një timon shumëfunksional, të huazuar nga R8 LMS GT2, i cili përmban, ndër të tjera, dy përzgjedhës që fshihen pas tetë programeve që, sipas kushteve në pistë, sigurojnë performancën optimale të sistemit të kontrollit të rrymës rrota dhe ABS.

Çmimi i Audi R8 LMS GT4 është gjithsej 198 mijë euro.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat