Porche 911 Turbo S me 641 HP do të debutojë në vitin e ardhshëm

Auto

Porche 911 Turbo S me 641 HP do të debutojë në vitin e ardhshëm

Më: 7 nëntor 2019 Në ora: 20:54
Porche 911 Turbo S

Ky model nga Porche ka rritur kuaj fuqinë për 61, dhe e cila pritet të debutojë në pranverën e ardhshme.

Turbo S do të ketë motor 3.8 litra me 641 kuaj fuqi e cila është një rritje mjaftë e madhe krahasuar  me modelin e mëparshëm.

Shpejtësia më e madhe e kësaj veture raportohet se është 329 km në orë, kurse ky model pritet që të kushtojë 190,000 dollarë.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat