Ja sa është numri i atyre që e kanë porositur Tesla Cybertruck - Bota Sot
Ja sa është numri i atyre që e kanë porositur Tesla Cybertruck

Auto

Ja sa është numri i atyre që e kanë porositur Tesla Cybertruck

Më: 24 nëntor 2019 Në ora: 12:46
Tesla Cybertruck

Vetëm 48 orë pas prezantimit të Tesla Cybertruck, 146,000 njerëz kanë bërë porosi.

Këtë e konfirmoi Elon Musk i cili tha se janë shifra mbresëlënse dhe po ashtu ai u krenua se tërë këto porosi janë bërë pa bërë fare reklamë.

Mirëpo shumica e atyre që kanë bërë porosi pra 41% kanë porositur Tesla me tre motor, 42% me dy motor kurse vetëm 17% me një motor.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat