E frikshme: Videoja që tregon Porsche-n duke përshkuar 350 km në orë për një minutë - Bota Sot
E frikshme: Videoja që tregon Porsche-n duke përshkuar 350 km në orë për një minutë

Auto

E frikshme: Videoja që tregon Porsche-n duke përshkuar 350 km në orë për një minutë

Më: 23 shkurt 2020 Në ora: 20:59
Foto ilustrim

Edhe pse është nja dy vjet i vjetër, modeli ‘Taycan’ i Porsche 918 është përshpjetuar me forcë të jashtëzakonshme.

Ajo është incizuar duke përshkuar 100 km në orë për 2,6 sekonda.

Ndryshimi përfundimtar i ingranazheve bëhet në 183 km / orë dhe prej andej, 918 iu nevojitën një minutë për të arritur shpejtësinë maksimale, 350 km në orë.

Ndiqeni videon më poshtë për ta parë momentin e rrallë.
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat