Tesla befason me përditësime të reja në Model S dhe Model X

Auto

Tesla befason me përditësime të reja në Model S dhe Model X

Më: 8 mars 2020 Në ora: 17:10
Tesla

Pronarët e këtyre modeleve, që janë të prodhuara para marsit të vitit 2018, për përgatiten për një përditësim të ri.

Sistemi i infoteitment i makinave nga Tesla, ka pësuar ndryshime të mëdha kohëve të funsit, përfshirë integrimin e video-lojërave, transmetuesin digjital Netflix dhe rritjen e nivelit të sigurisë.

Mirëpo, këto mundësi nuk i kanë edhe Model S dhe Model X, sepse teknologjia e përdorur në këto makina, nuk e mbështetë formatin e ri.

Deri më tani, kur është gjetur zgjidha dhe Tesla ka befasuar me përditësimin, që e ofron për këto makina.

“Ky ndryshim ofron eksperiencë më të avancuar dhe lehtë të përdorshme”, thuhet shkurt lidhur me këtë ndryshim, që do të ofrohet për këto makina, që tashmë janë më se dy vjet në treg. Vetëm se ndryshime nuk bëhen me lehtësi, sikur ndodhë me përditësimet e reja nga Tesla, që realizohen nga afërsia.

Për këtë përditësim, duhet paguar 2,500 dollarë dhe realizohet në punëtoritë e Tesla, ndërsa për përfundimin e këtij ndryshimi, duhet caktuar një termin përmes e-mailit.

Të privilegjuar për të kryer këtë përditësim, janë të gjitha ata që e kanë versionin “Full Self Driving Capability”, sepse janë më të avancuara.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat