Uber dhe Lyft premtojnë mbështetje për shoferët e prekur nga koronavirusi

Auto

Uber dhe Lyft premtojnë mbështetje për shoferët e prekur nga koronavirusi

Më: 15 mars 2020 Në ora: 12:39
Ilustrim

Dy kompanitë e famshme Uber dhe Lyft kanë shprehur gadishmërinë e tyre për t’i ndihmuar shoferët nëse preken nga virusi korona.

Po ashtu edhe vet shoferët kanë shprehur shqetësimin e tyre dhe kishin thënë që nuk janë në gjendje që të punojnë.

Mirëpo duke filluar nga e marta kompania Uber ka do të prezantojë planin e tyre mbështetës për shoferët të cilët preken nga ky virus.

E të njëjtën gjë e ka premtuar edhe kompania Lyft e cila ka deklaruar se do të sigurojë fonde të veçanta për shoferët nëse diagnostifikohet me koronavirus.

Përhapja e këtij virusi ka shokuar edhe industrinë e automobilave pasi që është duke u bërë më pak transport.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat