Audi paralajmëron prodhimin e makinës së re elektrike Q4 - Bota Sot
Audi paralajmëron prodhimin e makinës së re elektrike Q4

Auto

Audi paralajmëron prodhimin e makinës së re elektrike Q4

Më: 8 korrik 2020 Në ora: 21:47
Ilustrim

Me publikimin e videos, Audi ka lëshuar paralajmërim për makinën e re elektrike të modelit Q4.

Pamja e parë  zbulon një shkallë të lartë mjeshtërie në pjesën e dizajnit.

Për këtë makinë duhet të pritet deri në fund të vitit, ka bërë me dije firma.

Audi Q4 ka 306 kuaj fuqi, bateri 82 kWh dhe shpejtësinë prej 100 km / orë e arrin për 6.3 sekonda.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat