Porsche 911 Turbo-S në garë me McLaren 600LT – kush fiton?

Auto

Porsche 911 Turbo-S në garë me McLaren 600LT – kush fiton?

Më: 20 shtator 2020 Në ora: 22:29
Foto ilustrim

Një garë shpejtësie ndërmjet dy makinave të fuqishme.

Porsche 911 Turbo S është një nga makinat e reja më mbresëlënëse në shitje sot. Mundësuar nga një motor 3.8, kjo makinë zhvillon 640 kuaj fuqi dhe 619 çifte rrotullues.

Ky motor i shkëlqyeshëm është i bashkuar me transmetimin automatik të Porsche me 8 shpejtësi.

Këto karakteristika mbresëlënëse janë të mira për një nxitim prej 0 deri në 100 km/orë në vetëm 2.6 sekonda dhe një shpejtësi maksimale prej 330 kilometra në orë.

McLaren 600LT është një ‘armë’ e fuqishme gjithashtu.

Kjo makinë ka një motor 3.8 dhe zhvillon 592 kuaj fuqi dhe 619 çifte rrotullues. Fuqia drejtohet përmes një transmetimi automatik me 7 shpejtësi dhe dërgohet në rrotat e pasme.

Dhe sigurisht në një garë të shkurtë Porsche 911 Turbo S tregohet shumë më e shpejtë se McLaren 600LT.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat