Sa është i sigurt gjatë aksidentit Mercedes S-Class 2021?

Auto

Sa është i sigurt gjatë aksidentit Mercedes S-Class 2021?

Më: 27 shtator 2020 Në ora: 23:52
Foto ilustrim

Mercedes muaj më parë ka zbuluar modelin e S-Class, i cili njihet për teknologjinë e madhe që ka kjo veturë.

Tashmë ajo së fundmi është testuar edhe për ndonjë aksident të mundshëm për të parë se sa i sigurt është gjatë një aksidenti dhe se si kjo makinë vepron në një rast të tillë.

Mercedes S-Class ka sisteme shumë të avancuara brenda saj. Në mesin e tyre është edhe ndihma e shoferit, i cili frenon me shpejtësi kur pranë saj kalon një person si në këmbë ashtu edhe me ndonjë biçikletë.

Dhe tashmë video e mëposhtme tregon sesi kjo makinë vepron kur S-Class pëson një aksident.

Kjo makinë hapë jastëkët edhe në pjesët anësore të sediljeve prapa.

Gjithashtu nëse makina është duke pësuar aksident në pjesën anësore, ajo ngritët automatikisht lartë me shpejtësi, në mënyrë që impakti i goditjes të jetë sa më i vogël dhe pasagjerët të jenë më të sigurt. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat