Tingulli i Audi e-tron GT do të tingëllojë ndryshe nga çdo veturë tjetër elektrike

Auto

Tingulli i Audi e-tron GT do të tingëllojë ndryshe nga çdo veturë tjetër elektrike

Më: 19 tetor 2020 Në ora: 00:14
Audi e-tron GT

Makina elektrike Audi e-Tron GT do të ketë një tingull jashtëzakonisht të fuqishëm.

Një makinë e re elektrike Audi pritet të dalë nga linja e montimit në fund të vitit: Audi e-tron GT. Është prodhuar nga Audi Böllinger Höfen në Neckarsulm. Tani, prodhuesi gjerman i automobilave ka paraqitur tingullin e kësaj makine.

Në pjesën e përparme të makinës elektrike, këmbësorët dhe çiklistët paralajmërohen nga sistemi paralajmërues i automjetit akustik (AVAS). Me një paketë zanore të disponueshme opsionalisht, ka edhe një altoparlant të dytë, më të madh në pjesën e pasme. Ekziston edhe tingulli artificial i makinës në brendësi.

Është ende e paqartë se cilat janë detajet tjera teknike të automjetit të serisë e-tron GT. Audi ende nuk ka publikuar ndonjë informacion për këtë.

Mendohet se kjo makinë përshkon një distancë prej 400 kilometra me një mbushje të vetme. 
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat