Me fotografi të reja, Hyundai paralajmëron modelin Ioniq 5

Auto

Me fotografi të reja, Hyundai paralajmëron modelin Ioniq 5

Më: 13 janar 2021 Në ora: 14:32
Hyunda

Hyundai ka lëshuar një seri fotografish për të paralajmëruar modelin elektrik Ioniq 5 që pritet të shpaloset në muajin shkurt.

Edhe pse fotografitë s’japin detaje, Hyundai kuptohet se do të përdorë strukturën e kompanisë, “Electric Global Modular Platform”.

Ioniq 5 do të vijë me kombinim motorësh në pjesën e pasme dhe të përparme. Vetura do të mund të ecën deri 100 kilometra distancë me një mbushje prej vetëm pesë minutash.

Sipas raportimeve, Ioniq 5 mund të kalojë distancën prej 550 kilometrash me një mbushje të plotë të baterisë.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat