BMW më e popullarizuara në Amerikë

Auto

BMW më e popullarizuara në Amerikë

Më: 19 janar 2021 Në ora: 16:30
BMW

BMW kishte një rënie të shitjeve në Shtetet e Bashkuara vitin e kaluar, me rreth 17.7 për qind ose 278,732 njësi, por vazhdon të jetë automjeti më i kërkuar.

Në vendin e dytë është Lexus me 275.041 automjete të shitura, dhe i treti ishte Mercedes me 274.916 njësi të makinave të shitura.

Interesante, i vetmi me një rezultat pozitiv është Volvo, i cili u rrit me 1.8% krahasuar me 2019.

Sa i përket modeleve, BMW më e shitur ishte X3 (59.941), ndërsa Mercedesi më i njohur ishte gjithashtu një SUV, GLC me 52.626 njësi të shitura.

Nga ana tjetër, Lexus mbajti shitje të larta dhe kaloi para Mercedes, falë RX me deri në 101.059 automjete të shitura.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat