​Honda paralajmëron SUV hibrid - foto

Auto

​Honda paralajmëron SUV hibrid - foto

Më: 19 janar 2021 Në ora: 18:35
Foto ilustrim

Prodhuesi i automjeteve Honda tregoi ngacmuesin në formën e disa fotove.

Konfirmimi ka mbërritur nga Honda - më 18 shkurt do të paraqesë një SUV hibrid dhe do të jetë modeli i parë ndonjëherë me dy motorë hibridë.

Brezi i ri i SUV-ve Janap do të jetë përgjithësisht pak më i vogël se modelet klasike SUV dhe do të quhen e:HEV, e cila është pjesë e strategjisë së Honda për tregun evropian.

Honda tashmë ka lansuar dy modele hibride në kontinentin e vjetër: CR-V dhe Jazz.

Siç mund ta shohim, ata lëshuan një ngacmues në formën e dy fotove, dhe ne do të kemi më shumë detaje në shkurt.

Ajo që supozohet është se të dy motorët hibridë së bashku do të kenë 184 kuaj fuqi, të ndihmuar nga benzina i-VTEC 2.0-litra.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat